Сплутали карти. Google налякав користувачів зображенням затонулого літака

 На Google Earth біля берегів Шотландії зображений

Житель Великої Британії знайшов на картах Google літак, який нібито розташований під водою. Виявилося, подібні зображення викликані спотвореннями при супутникових фотографіях.

Англієць Роберт Мертон набрів у додатку Google Earth на зображення літака під водою поблизу берегів Шотландії, передає видання Live Science.

Користувач звернувся до місцевого журналу, який зв’язався з представниками Google для з’ясування інформації. Як виявилося, подібні "артефакти" на електронних картах — не рідкість. Спотворення викликані особливостями створення великої безстикової фотографії поверхні Землі.

Спікер Google розповів журналу, що фотографія будь-якої області на планеті виходить за рахунок об’єднання відразу декількох знімків — зроблених із супутників та за допомогою аерофотозйомки. Така технологія необхідна розробникам Google Earth для отримання чітких і різких тривимірних зображень без тіней і хмар.

Фотографування таким чином об’єктві, що швидко рухаються (на кшталт літаків) може створити ефект розмитості або напівпрозорої, тому і здається, що літак розташований під водою, хоча, насправді, він просто пролітав повз у момент фотографії.

Як зазначено в блозі Google Earth, залежно від типу камери на супутнику, ефект "привида" може доповнювати ефект веселки — світлового спотворення при формуванні 3D-зображення рухомих об’єктів.

На форумі Google Earth hacks існують навіть збірники фотографій цивільних і військових літаків.

  • Читайте також: В Індонезії виявили наскальні малюнки віком 40 тисяч років

Передплатіть журнал НВ за спеціальною ціною

До кінця листопада дешевше на 100₴ Передплатіть журнал на 12 місяців усього за 559₴

Передплатити зараз
Ukraine-2020
Facebook Twitter Google+


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/techno/innovations/splutali-karti-google-naljakav-koristuvachiv-zobrazhennjam-zatonuloho-litaka-2506005.html”