Астраханських підприємців штрафують за наявність на сайті форм зворотного зв’язку

В Астрахані підприємців штрафують за наявність на комерційному сайті форм зворотного зв’язку. На думку прокуратури, вона, таким чином, захищає персональні дані приватних користувачів.


Судячи з того, що повістки з вимогою сплатити штрафи прийшли тільки тим організаціям, ім’я яких починається на «а», у інших є час підготуватися до оборони, найнявши професійних адвокатів і юристів.


У формі зворотного зв’язку немає нічого поганого. Багато сайтів роблять їх тільки для зручності користувачів, яким не хочеться витрачатися на телефонні дзвінки, щоб замовити товар, що цікавить. Що стосується закону про захист персональних даних, то він виписаний настільки туманно і двозначно, що під його дію може потрапити майже всі підприємці без винятку, хто має власний сайт (а деякі, навіть декілька).

На думку юриста Андрія Скрыля дії прокуратури Астраханській виглядають як чисте свавілля. Він впевнений в тому, що перш ніж штрафувати, необхідно довести факт наявності витоку персональних даних, що практично неможливо. До того ж, сайти самі цілеспрямовано не займаються збором даних потенційних покупців, вони просто пропонують щось заповнити, що є цілком на совісті доконаного користувача.

Втім, враховуючи наростаюча криза, державні структури змушені перебувати на самозабезпеченні і шукати власні джерела доходу, крім держбюджету. Якщо Астраханської прокуратурі вдасться оштрафувати всіх власників комерційних сайтів за наявність форм зворотного зв’язку, вона зможе за рік заробити понад 7 мільйонів рублів.