Європол провів у 13 країнах 300 обшуків у фальшивомонетників


По всій Європі правоохоронні органи провели акції проти підозрюваних, які купили підроблені банкноти євро на незаконних платформах в Darknet. Ці дії, координовані поліцейською службою Євросоюзу (Європол), почалися 19 листопада, і більшість заходів було проведено з 3 по 6 грудня, розповіли у відомстві.

Наголошується, що всього в 13 різних країнах було проведено майже 300 обшуків, і 235 підозрюваних були затримані. Правоохоронні органи також вилучили близько 1 500 підроблених банкнот євро.

"Також були вилучені наркотики, зброя (вогнепальна зброя, нунчаки, незаконні ножі та леза), комп’ютери, мобільні телефони, біткіини та обладнання для інтелектуальних віртуальних валют. Крім того, влада Німеччини виявила дві лабораторії з вирощування марихуани, а у Франції був виявлен ще один незаконний підроблений поліграфічний цех під євро і одна плантація конопель", — йдеться в повідомленні Європолу.

У відомстві розповіли, що ці спільні дії є прямим результатом успішного справи, яка була проведена Федеральним управлінням кримінальної поліції Австрії в червні 2018 року і підтриманої Європолом, коли в центральній частині країни закрили нелегальну друкарню і заарештували організатора. Тоді підозрюваний робив підроблені банкноти номіналом 10, 20 і 50 євро і продавав їх на кількох незаконних торгових майданчиках Darknet. Більше 10 000 підроблених банкнот були відправлені покупцям по всій Європі.

Під час рейду австрійська поліція виявила докази та передала ці дані Європолу, де після оперативної наради країни-члени прийняли рішення скоординувати дії.

"Ці спільні зусилля підкреслюють, що повної анонімності в Інтернеті та Darknet не існує. Коли ви будете займатися незаконною діяльністю в Інтернеті, будьте готові до того, що рано чи пізно в ваші двері постукають. Європол буде продовжувати надавати допомогу державам-членам в їх зусиллях із захисту євро від підробок, як у реальному світі, так і в віртуальному", — сказав заступник виконавчого директора зі операцій Європолу Віл ван Гемерт.

У Німеччині було проведено близько 180 обшуків, 28 — у Франції, 20 — в Італії, 20 — в Австрії, а також заходи проходили в Хорватії, на Кіпрі, у Фінляндії, Ірландії, Нідерландах, Португалії, Іспанії, Швейцарії та Великій Британії. Розслідування у низці країн все ще тривають.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/yevropol-proviv-u-13-krayinah-300-obshukiv-u-falshivomonetnikiv-296423_.html”