На Буковині ПЦУ заявила про вільний вибір громадами мови богослужіння

Церковні громади, які належать до Православної церкви України, можуть самостійно визначатися з питанням вибору мови, якою відправлятимуться богослужіння у їхніх храмах.


Про це на прес-конференції у Соборі Різдва Христового в Чернівцях повідомив архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман.


За його словами, напередодні об’єднавчого собору в Києві, у численних румунських ЗМІ поширювалась неправдива інформація про те, що Православна церква України має намір впроваджувати у своїх храмах «суцільну українізацію».


«Як відомо, наша Чернівецька область є багатонаціональною, тож людей лякали – мовляв, нова церква прийде, і відбере від вашої парафії вашу мову, традиції. Так ось, наша церква відкрита абсолютно для всіх. Незалежно від того, якою мовою парафіяни хочуть звершувати богослужіння. Ось у мене у Кіцманському районі одна парафія перейшла до ПЦУ – одностайно попросили нас зберегти церковнослов’янську мову. Люди так звикли. Я говорив з митрополитом Епіфанієм, він благословив звершувати богослужіння церковнослов’янською мовою – так, як звикли люди. Ніщо не повинно бути перешкодою для того, щоб ми об’єдналися у єдиній православній церкві: ані мова, ані щось інше», – повідомив владика Герман.


Водночас архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій повідомив, що Православна церква України не заперечуватиме, якщо окремі парафії на Буковині приймуть рішення про збереження у церквах традиції відправи богослужінь румунською мовою.


«І навіть румунською мовою... Відомо, що здійснюються богослужіння у Чернівецькій області тепер Російської православної церкви. Якщо громади будуть наполягати на тому, щоб зберегти богослужіння румунською мовою – ми заперечувати не будемо», – сказав він.


«Якщо якась громада хоче, щоб була українська мова, але є якісь причини – немає літератури, чи треба якийсь час чи поступовість або ще якісь причини – ми сприяємо, допомагаючи», – повідомив владика Онуфрій.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/01/09/na_bukovyni_ptsu_zayavyla_pro_vilnyy_vybir_gromadamy_movy_bogosluzhinnya_1484703”