Ексрегіонал і адвокати: хто може очолити Комісію по гральному бізнесуСеред претендентів на посаду голови Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей — зять ексголови Ради міністрів АР Крим Василя Джарти та екснардеп-регіонал Валерій Омельченко та адвокат Олександр Хом’як.

Об этом сообщает Ру Криминал


Про це свідчать їхні декларації на сайті НАЗК.


Валерій Омельченко — колишній нардеп від Партії регіонів та чоловік судді Госпсуду Києва Вікторії Джарти — вона є донькою ексголови Ради міністрів АР Крим Василя Джарти.


Омельченко, зокрема, задекларував, що є кінцевим бенефіціаром ТОВ "ХАБ 4.0" і "ХАБ 4.0 Івент-агентство".
Олександр Хом’як також подав декларацію як претендент на посаду голови Комісії з регулювання азартних ігор. Він, зокрема, задекларував, що є кінцевим бенефіціаром адвокатського бюро "Хом’як та партнери".


Павло Пономарьов, який подав декларації як претендент на посади голови і члена Комісії, — у декларації, зокрема, вказав, що має корпоративні права у компанії "Адвокатське об’єднання СКІЛЛ ЕНД КЕЙС" та є кінцевим бенефіціаром ТОВ ГВП-Хімматеріали.


Також декларацію на посаду голови Комісії подав Борис Баум — радник Офісу президента та один із авторів законопроєкту про гральний бізнес, але пізніше він написав у Facebook, що знімає свою кандидатуру з конкурсу.


Крім цього, декларацію як кандидат на посаду голови регулятора 19 жовтня подав Іван Рудий, який є членом організації "Захисники України", учасник бойових дій. У червні президент Володимир Зеленський своїм указом призначив Рудого секретарем Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України.


Крім цього, Іван Рудий 12 жовтня подав декларацію як кандидат на посаду заступника начальника патронатної служби міністра міністерства у справах ветеранів.


Читайте детальніше: Закон про азартні ігри набув чинності: що далі


Нагадуємо:


Антикорупційний комітет парламенту визнав, що законопроєкт №2713-д, який пропонує звільнити від податків виграші від азартних ігор та лотерей, та альтернативні до нього містять корупційні ризики.


Президент Володимир Зеленський підписав закон 2285-Д про державне регулювання грального бізнесу, не дивлячись на дві взаємовиключні норми про визначення органа-регулятора ринку.


Закон встановлює перелік видів діяльності у сфері азартних ігор, які дозволені в Україні. Зокрема, до нього входять азартні ігри в гральних закладах казино та онлайн, букмекерська діяльність у букмекерських пунктах і через інтернет, випуск та проведення лотерей, ігри в покер через інтернет.


У НАЗК повідомляли, що впровадження закону про гральний бізнес у чинній редакції призведе до появи корупційних схем під час отримання дозвільних документів і зробить неможливою чесну конкуренцію та прозорі правила діяльності у сфері азартних ігор.


Кабмін на засіданні 23 вересня прийняв постанову "Про Комісію з регулювання азартних ігор і лотерей".


Економічна правда


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2020/10/20/666441/”