"Усі, хто проти диктатури, встаньте!" Епіфаній підтримав Кіпіані словами Стуса

Епіфаній: Реакцією на рішення суду український народ доводить, що тиранія Радянського Союзу більше ніколи не матиме місця

Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що українці неодноразово були свідками замовчування, маскування і підміни своєї історії. Про це він написав 20 жовтня у Facebook.

Об этом сообщает Устинов троллит

"У ці дні кожен, хто боронить правдиву українську історію та пам’ять про Василя Стуса, відгукується на заклик великого поета та дисидента: "Усі, хто проти диктатури, встаньте!". Реакцією на вчорашнє рішення суду український народ доводить: тиранія Радянського Союзу більше ніколи не матиме місця у нашій демократичній незалежній державі, як би цього не хотіли і не домогалися совєцькі адепти", – зазначив він.

Епіфаній вважає, що чим ретельніше намагаються приховати історію, тим яскравішою й очевидною вона стає.

"Саме тому світла пам’ять про Стуса завжди житиме в українському серці, незважаючи на будь-які заборони. Адже Стус справді був завжди вільним, навіть під час свого ув’язнення в радянській камері", – зазначив предстоятель УПЦ.


https://www.facebook.com/epifaniy/posts/2733613613520857

Українського поета, дисидента Стуса 1980 року засудили до 10 років примусових робіт і п’яти років заслання за антирадянську діяльність. Адвокатом поета був Віктор Медведчук. У 700-сторінковій книжці журналіста, історика Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" зібрано архівні матеріали справи від арешту до смерті Стуса в таборі.

Перше засідання за позовом нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука до Кіпіані відбулося 2 жовтня 2019 року.

На засіданні 19 жовтня 2020 року Дарницький райсуд Києва частково задовольнив позов Медведчука і заборонив поширювати наклад книжки, у якій згадано політика. Суд визнав недостовірними три фрази із книжки, ще три – такими, що порушують право на використання імені Медведчука.

Директорка видавництва Vivat із маркетингу Катерина Аврамчук повідомила, що після оголошення рішення суддів увесь наклад книжки розкупили за лічені секунди. Кіпіані заявив, що оскаржить рішення суду.

Протягом першого дня після рішення суду видавництву Vivat надійшло понад 9 тис. замовлень на книжку "Справа Василя Стуса".

У серпні 2018 року адвокат Медведчука висунув вимогу видалити з фільму "Заборонений" про життя Стуса сцену процесу, в іншому разі обіцяв добиватися заборони фільму через суд. Знімальна група вирішила залишити сцену у фільмі.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/vsi-hto-proti-diktaturi-vstante-jepifanij-pidtrimav-kipiani-slovami-stusa-1523842.html”