Топ-5 новинок нон-фікшину від обласної юнацької бібліотеки


Нещодавно Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва стала однією із 20 обласних бібліотек, що були відібрані для поповнення фондів від Українського інституту книги. Зараз вже надійшло близько 200 нових книг, а невдовзі має бути надіслано ще близько 600.

Об этом сообщает Руспрес

biblioteka
Бібліотекарі склади топ-5 найцікавіших книг у жанрі науково-популярної літератури, які читачі зможуть взяти після завершення локдауну, з 25 січня.

5 новинок нон-фікшну

Олександр Михед «Я змішаю твою кров із вугіллям». Зрозуміти український Схід

502079

Ця книжка — калейдоскоп історій про людей і від людей, чиї легені щодня «кам’яніють» від вугільного пилу.

Наприкінці 2016 року Олександр Михед вирушив у подорож шістьма містами Донецької та Луганської областей, досліджуючи тамтешнє життя, а також історії, заховані в архівах. Розкопуючи пласти історії та нашарування міфів, письменник розповідає історію Східної України.

Френк Раян «Вірусосфера. Від застуди до COVID – навіщо людству віруси»

243882211 images 19687705993
Що таке віруси? Звідки походять нові їхні різновиди, як HIV-1 чи COVID-19? Чому вони взагалі виникають у наші дні? Чи став би світ кращим, якби цих паразитів зліквідували? Чи справді існування вірусів має значення? Це науково-популярне видання лікаря-дослідника про найпоширеніші віруси і їхню роль у нашому житті.
Автор доступною мовою пояснює, як діють віруси, звідки вони з’являються і чому без них не обійтись, чим вони нам загрожують та як ми можемо пом’якшити їхню загрозу.

Арі Турунен «Ознаки добра і зла. Забобони. Історія забобонних звичаїв»

0e7beea2 4156 11e8 80f3 000c29ae1566 45f16f67 a1a0 11ea 8136 000c29ae1566

Книжка знайомить читача зі строкатим і захопливим світом забобонних звичаїв — звичаїв, які в повсякденному житті ми часто навіть не помічаємо. Ми стукаємо по дереву або плюємо через плече, коли дорогу перебігає чорна кішка, але більше не знаємо, чому так робимо.
Арі Турунен зазирає в історію культури забобонів і розкриває деякі дивовижні секрети.

Пітер Сінґер, Емерсон Т. Брукінґ «Війна лайків. Зброя в руках соціальних мереж»

img 1106 4

Facebook — як поле бою, а Instagram — як концентраційний табір вільного часу із «лайками» наглядачами.
Пітер Сінґер та Емерсон Брукінґ витратили довгих п’ять років, щоб провести ґрунтовне дослідження розвитку Інтернету, найвідоміших соцмереж сьогодення та процесу перетворення їх на зброю в сучасному світі. Від історії появи Всесвітньої павутини, смайликів, твітів та мемів автори розповідають про використання платформ соцмереж авторитаристами, революціонерами, силами оборони, терористами, Дональдом Трампом, Росією, Китаєм, США та багатьма іншими фігурантами онлайн-життя.

Хорхе Чем та Деніел Вайтсон «Гадки не маємо. Подорож невідомим Всесвітом»

we have no idea 1000
Хорхе Чем та Деніел Вайтсон у книзі розкажуть про найбільші загадки Всесвіту і про те, чому вони досі залишаються загадками. Автори за допомогою коміксів просто та весело пояснюють, як влаштований Всесвіт та що нам ще треба дослідити.


Джерело статті: “https://gre4ka.info/zhyttia/62527-top-5-novynok-non-fikshynu-vid-oblasnoi-iunatskoi-biblioteky”