На Буковині 2 млн.₴ сплатить підприємець за неоформлених на роботу працівників


Порушено норми законодавства про працю: замість трудових угод роботодавець уклав з працівниками цивільно — правові.

Це встановлено у ході інспекційного відвідування суб’єкта господарювання (виробника м’яса у Кіцманському районі) головними державними інспекторами відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Чернівецькій області.

Інспектори Держпраці виявили, що на підприємстві порушувалися норми чинного законодавства про працю, зокрема, у частині належно оформлених трудових відносин.

Встановлено, що на підприємстві не дотримувалися установленого чинним законодавством порядку прийняття та оформлення працівників на роботу, натомість окремих осіб персоналу працевлаштували на підставі цивільно-правових угод.

Таким чином, роботодавець порушив вимоги статті 21 Кодексу законів про працю України — «Трудовий договір» та статті 24 — «Укладення трудового договору».

Суб’єкт господарювання допустив до роботи без належного оформленого трудових відносин та без повідомлення про їхнє працевлаштування територіального органу Державної фіскальної служби 18 осіб.

За порушення законодавства про працю у частині зайнятості на суб’єкта господарювання накладено штраф у розмірі 2 010 420 гривень (два мільйони десять тисяч чотириста двадцять гривень).

Окрім того на підприємство накладено ще дві штрафні санкції у розмірі 11 169 гривень та 3 723 гривні – за фінансові порушення при виплаті індексації заробітної плати окремим працівникам та за інші порушення трудового законодавства.


Джерело статті: “https://pogliad.ua/news/bukovina/na-bukovini-2-mln-grn-splatit-pidpriemec-za-ne-neoformlenih-pracivnikiv-365256”