Японія вимагає в Південної Кореї вибачитися за «неповагу» до японського імператора

Японія вимагає в Південної Кореї вибачитися за «неповагу» до японського імператора
www.japantimes.co.jp

Японія вимагає, щоб спікер парламенту Південної Кореї Мун Хі-Сан приніс вибачення за слова про японського імператора Акіхіто, заявив у вівторок прем’єр-міністр країни Сіндзо Абе, пише The Japan Times.

Минулого тижня Мун Хі-Сан, згадуючи часи Другої світової війни і окупацію Південної Кореї японцями, згадав про важку долю жінок, змушених працювати проти їх волі в японських військових борделях, або «жінок для втіхи».

Мун поклав часткову відповідальність за це на імператора Акіхіто, назвавши його «сином головного винуватця військових злочинів», маючи на увазі японського монарха – імператора Хірохіто, який правив у часи війни. Спікер парламенту закликав японського імператора «вибачитися за злочини свого батька».

«Якби ця людина (імператор Акіхіто – ред.) взяв за руку цих сьогодні вже літніх людей і сказав, що йому дуже шкода, то це одне слово вирішило б проблему раз і назавжди», – сказав Мун, коли його запитали, як Південна Корея і Японія можуть покласти край давнім суперечкам щодо військових часів.

«Ми передали по дипломатичних каналах, що це дуже сумно, оскільки ці зауваження містили вкрай невідповідний зміст», – прокоментував японський прем’єр Абе.

Того ж дня високопоставлений представник уряду Йошіхіде Суга заявив на прес-конференції, що ці висловлювання «були вкрай недоречними і плачевними», додавши, що Токіо подав «строгий протест» Сеулу і вимагає вибачень через дипломатичні канали.

Зазначається, що спікер південнокорейського парламенту зробив свою заяву на тлі повідомлення, що 30-річний імператор Акіхіто зречеться престолу 30 квітня, ставши першим японським монархом, який добровільно покидає престол, за останні 200 років.

У роки Другої світової японські солдати забирали жінок в рабство практично на всіх територіях, в яких діяла армія країни: в Південній Кореї, Китаї, Філіппінах, Бірмі, Таїланді, В’єтнамі, Індонезії та ряді інших країн. Оцінки кількості жертв насильства різняться від 20 тисяч до 360-410 тисяч осіб.

Також читайте
«Чому саме зараз?»: Росія скликає Раду Безпеки ООН з приводу Мінських угод
«Чому саме зараз?»: Росія скликає Раду Безпеки ООН з приводу Мінських угод 11 лютого 2019, 21:47
СОТ зобов’язала США щороку виплачувати Південній Кореї по $85 млн компенсації
СОТ зобов’язала США щороку виплачувати Південній Кореї по $85 млн компенсації 8 лютого 2019, 19:14
Вперше після Другої світової Франція відкликає свого посла з Італії
Вперше після Другої світової Франція відкликає свого посла з Італії 8 лютого 2019, 10:30

Джерело статті: “https://mind.ua/news/20193647-yaponiya-vimagae-v-pivdennoyi-koreyi-vibachitisya-za-nepovagu-do-yaponskogo-imperatora”