Мер Нью-Йорка вимагає розслідувати деталі блекаута

Після відновлення енергопостачання мер Нью-Йорка Білл де Блазіо доручив правоохоронцям провести розслідування інциденту. Як відомо, причиною надзвичайної ситуації стала пожежа в каналізації, повідомив градоначальник у "Твітері".

Atilgan Ozdil / Anadolu Agency / Getty Images

За його словами, пожежа була значною. У зв’язку з цим медики почали співпрацю з рятувальниками і поліцією.

[email protected] is working with the NYPD, FDNY and city agencies to respond to power outages in Manhattan due to a manhole fire earlier this evening. Disruption is significant.

We’ll have further updates soon — please follow @NotifyNYC.

— Mayor Bill de Blasio (@NYCMayor) July 14, 2019

Після відновлення електропостачання Блазіо заявив, що правоохоронці повинні провести розслідування інциденту.

Atilgan Ozdil / Anadolu Agency / Getty Images

«Після того, як електрика повернулася, я доручив міським агентствам розслідувати відімкнення. Вони будуть працювати з Consolidated Edison [найбільша американська енергетична компанія], щоб розібратися в суті того, що сталося і запобігти можливому повторенню інциденту», — зазначив він.

With the power back on, I’ve directed City agencies to investigate this evening’s blackout. They’ll work with ConEd to get to the bottom of what happened tonight and prevent another widespread outage like this. https://t.co/r8Cl41SDsU

— Mayor Bill de Blasio (@NYCMayor) July 14, 2019

За інформацією місцевих журналістів, поки в місті було відімкнено електрику, рух на вулицях регулювали місцеві жителі.

Atilgan Ozdil / Anadolu Agency / Getty Images

«Як це, коли ви їдете в метро на Манхеттені й відімкнули електрику. Жодних світлофорів, люди застрягли в ліфтах», — зазначила мешканка Нью-Йорка Марієтта Девіз.

What it is like if you are taking the subway in Manhattan right now.
No traffic lights.
People stuck in elevators.
No word on what caused the Blackout in New York City.
Stay Safe.#Blackout#NewYork pic.twitter.com/8hVccTP30N

— ~Marietta (@MariettaDaviz) July 14, 2019

«Я думаю, це саме те, що називають «хвилинкою Нью-Йорка». Після того, як я вийшла на вулицю, то побачила відімкнені ресторани і світлофори. Концерт, який мав відбутися в Карнегі-Холі, музиканти вирішили зіграти прямо на вулиці», — підкреслює очевидиця Бріаллен Хоппер.

I guess this is what they call a New York moment. After being trapped on the F for an hour because of the power outage I emerged to see dark restaurants & traffic lights, civilians directing traffic, & an evacuated Carnegie Hall concert happening in the street. #nyc #Blackout pic.twitter.com/3p9UWtRrel

— Briallen Hopper (@briallenhopper) July 14, 2019

Уточнимо, що збій в енергосистемі Нью-Йорка стався в річницю блекаута, який стався в 1977 році. Тоді надзвичайна техногенна ситуація занурила Нью-Йорк в повну темряву, спровокувавши масові грабежі та підпали.

WATCH: Civilians direct cars in Manhattan as power outages affect traffic lights. https://t.co/sYd4yvUhRd

(Video: @grammarflic) pic.twitter.com/J46wPGy9h8

— NBC News (@NBCNews) July 14, 2019

Електрика в місті також вимикалася в серпні 2003 року. Інцидент зачепив Бродвей, через що театрам довелося скасувати вистави. Попри це деякі актори влаштували імпровізовані вуличні вистави.

Цього разу, наприклад, пісню про «блекаут» виконали актори мюзиклу Hadestown просто біля театру Уолтера Керра.

When there’s a blackout at @hadestown we take the party outside! #oohitsablackout pic.twitter.com/DCOwQWqRaq

— Kimberly Marable (@misskimizzo) July 14, 2019
  • Пожежа в трансформаторі на Манхеттені на 64-й вулиці залишила без світла близько 70 тис. жителів. Про це йдеться в повідомленні місцевої енергетичної компанії Con Edison.

Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/news/32979-blekaut-v-nyu-yorku-prichinoyu-viyavivsya-pozhezha-v-kanalizaciji-a-mer-doruchiv-pochati-rozsliduvannya”