Росія відкрила кримінальну справу на лідера ОУН

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на пресслужбу Слідкому Росії.

Там нагадали, що "18 лютого 2018 року учасники програми "Організації українських націоналістів", а також члени інших українських націоналістичних організацій під керівництвом Миколи Коханівського напали на будівлю Російського центру науки і культури, закидали камінням фасад будівлі дипломатичної установи, розбили вікна, двері, завдали великої матеріальної шкоди, порушили режим роботи російського установи".

За даним фактом в ГСУ СК Росії розслідується кримінальна справа за ознаками злочину, передбаченого ст. 360 КК РФ (напад на осіб чи установи, які користуються міжнародним захистом).

Під час розслідування цієї кримінальної справи слідством начебто отримано "беззаперечні докази того, що комбат "Організації українських націоналістів" Микола Коханівський в лютому 2018 року поширив у вільному доступі мережі Інтернет відеозвернення, в якому публічно закликав усіх бажаючих взяти участь в організованому під його керівництвом заході, під час якого і було заплановано напад на Російський центр науки і культури".

"Такі дії націоналісти роблять при повному потуранні співробітників українських правоохоронних органів. В рамках розслідування кримінальної справи про напад на Російський центр науки і культури слідчими СК Росії на адресу компетентних органів України прямували запити про правову допомогу для детального встановлення всіх обставин події, однак допомога російському слідству не надається, і незважаючи на очевидність самих фактів вчинення злочинів і популярність конкретних осіб, причетних до них, радикали в Україні так і не притягнуті до відповідальності", – кажуть у Слідкомі.

Нагадаймо, 18 березня 2018 року українські націоналісти прийшли під посольство Росії у Києві, аби виказати все, що думають про Москву, та закидати установу яйцями.

У жовтні члени добровольчого руху ОУН з їхнім ватажком Миколою Коханівським закидали яйцями і побили скло в Російському центрі культури і науки на вулиці Борисоглібській.Джерело статті: “https://www.depo.ua/ukr/politics/rosiya-vidkrila-kriminalnu-spravu-na-lidera-oun-20190718996779”