Нафта дорожчає після обвалу на тлі послаблення торгового конфлікту між США і КНР

Нафта дорожчає після обвалу на тлі послаблення торгового конфлікту між США і КНР
фото www.flickr.com/photos/paul_lowry

Ціни на нафту виросли після обвалу напередодні. Драйверами ринку стали ослаблення торгової напруженості між Вашингтоном і Пекіном і зниження комерційних запасів сирої нафти в США до найнижчого рівня майже за рік. Про це повідомляє enkorr.

Вартість бареля листопадової нафти Brent 12 вересня до 9:00 за Києвом склала $61,16 (+ 0,58%). Барель жовтневої нафти WTI торгувався по $56,12 (+ 0,66%). Попередні торги по стандартам завершилися на рівні $60,81 і $55,75 відповідно.

Напередодні чергового раунду торговельних переговорів з США Китай звільнив деякі американські товари від імпортних тарифів, в той час як президент Дональд Трамп оголосив про затримку введення багатомільярдних мит на імпорт з КНР.

«Затримка з введенням нових тарифів щодо китайських товарів ... стимулює зростання глобального попиту», – сказав Джеффрі Халлі, старший аналітик ринку в OANDA.

Підвищення цін відбулося після того, як обидва глобальних бенчмарка різко подешевшали в ході попередніх торгів після повідомлення про те, що президент Трамп розглядає пом’якшення санкцій щодо Ірану. Потенційно це може збільшити світові поставки сирої нафти на тлі зростаючих побоювань з приводу попиту.

Комерційні запаси сирої нафти в США зменшилися за підсумками минулого тижня на 6,912 млн бар. при прогнозному зниженні на 2,686 млн бар. Про це свідчать дані Управління енергетичної інформації (EIA) Міненерго США. За даними EIA, запаси сирої нафти в США становили 416,1 млн барелів, що було найнижчим показником з жовтня 2018 року і приблизно на 2% нижче середнього 5-річного показника за цей час року.

Раніше Американський інститут нафти (API) повідомив про падіння комерційних запасів «чорного золота» в США на 7,2 млн бар.

«Історичні моделі припускають, що запаси нафти повинні наблизитися до сезонного мінімуму в найближчі два-три тижні», – сказав Стівен Іннес, стратег AxiTrader по Азіатсько-Тихоокеанському ринку.

За даними EIA, обсяги переробки нафти на американських НПЗ зросли на 114 000 барелів на добу. Коефіцієнт використання потужностей досяг 95,1% (+0,3 процентного пункту).

Також читайте
Ціни на нафту ростуть на тлі сильного падіння запасів нафти в США
Ціни на нафту ростуть на тлі сильного падіння запасів нафти в США 11 вересня 2019, 11:19
Доходи РФ від експорту нафти зменшуються попри збільшення обсягів її експорту
Доходи РФ від експорту нафти зменшуються попри збільшення обсягів її експорту 11 вересня 2019, 10:10
Goldman Sachs знизив прогноз попиту на нафту в 2019 році
Goldman Sachs знизив прогноз попиту на нафту в 2019 році 11 вересня 2019, 08:42

Джерело статті: “https://mind.ua/news/20201939-nafta-dorozhchae-pislya-obvalu-na-tli-poslablennya-torgovogo-konfliktu-mizh-ssha-i-knr”