Денісова повідомила, що у засудженого в РФ українця Каракашева є проблеми зі здоров’ям

Каракашева засудили у квітні 2019 року

Засудженого кримчанина Євгена Каракашева на рік перевели в приміщення камерного типу із суворими умовами утримання. Про це у Facebook 8 листопада повідомила український омбудсмен Людмила Денісова.

Об этом сообщает http://mykolaiv.top

"За уточненою інформацією, громадянина України вже вдруге незаконно поміщають до штрафного ізолятора за надуманими обвинуваченнями через нібито порушення форми одягу. Такі дії працівників пенітенціарної установи пов’язані з ухваленим у РФ законом, який зобов’язує Федеральну службу виконання покарань тримати засуджених, які перебувають на профілактичному обліку за так званими екстремістськими статтями, в окремих приміщеннях виправної установи. Коштів на побудову таких приміщень не виділено, тому адміністрація пенітенціарної установи в такий спосіб намагається виконувати норми закону, який набуває законної сили із 2020 року", – написала Денісова.

Вона зазначила, що такі заходи мають систематичний характер, оскільки їх застосовували до Олександра Шумкова, Володимира Балуха та інших політичних в’язнів.

"Також, за наявною інформацією, Євген Каракашев має проблеми зі здоров’ям. Він скаржиться на сильний біль у спині. Тому звертаюсь до уповноваженого РФ із прав людини [Тетяни Москалькової] вжити невідкладних заходів щодо відповідних умов утримання та надання кваліфікованої медичної допомоги", – заявила омбудсменка.


https://www.facebook.com/denisovaombudsman/posts/3129959620410099

Каракашева затримали 1 лютого 2018 року, повідомляє "Радіо Свобода". У чаті в соціальній мережі "ВКонтакте" він разом зі своїми однодумцями обговорював справу "приморських партизанів". Переписка була закритою, доступ до неї співробітники ФСБ дістали після того, як аналогічне обвинувачення висунули одному з її учасників.

Вирок Каракашеву зачитали у квітні 2019 року. Прокуратура просила дев’ять років в’язниці, суддя дав шість. Каракашев провини не визнав, він заявив про політичне переслідування і помсту з боку влади.

У жовтні стало відомо, що Каракашева етапували в колонію в Кабардино-Балкарію. Російський правозахисний рух "Меморіал" визнав Каракашева політв’язнем.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-denisova-povidomila-shcho-u-zasudzhenogo-v-rf-ukrajintsja-karakasheva-je-problemi-zi-zdorov-jam-1410536.html”